Ja a moja najlepšia priateľka – moja kabelka.Kabelka, alebo inak, najlepšia priateľka každej ženy. Nezáleží na tom, či ste majiteľkou kabelky luxusnej značky, či preferujete „crossbody“ štýl, alebo radšej siahnete po veľkej kabelke, v ktorej sa nájde miesto pre všetko. Cieľ nákupu je pritom vždy jasný, okrem estetickej funkcie, potrebujú ženy miesto, alebo skôr veľa miesta. Miesto pre svoj make – up, kľúče, peňaženku, parfém, nabíjačku, zápisník a mnoho, pre nás ženy, životu potrebných maličkostí. Pri výbere tej správnej kabelky by sa nemalo zabúdať na fakt, že otvorená kabelka, ktorú si len tak prehodíte cez rameno je rajom pre šikovného zlodeja, preto netreba hľadieť len na krásu. Keďže vidieť ženu bez kabelky je takmer nemožné, ponúkame vám malý manuál o tom, ako si vybrať tú najvhodnejšiu :).


1.Krok – na akú udalosť?
Prv než sa pustíte do bezhlavého nakupovania, zamyslite sa nad tým, na akú príležitosť kabelku potrebujete. Idete na ples, alebo do divadla? Alebo ju potrebujete na každodenné nosenie do práce? Či na veci do fitka? Táto otázka je tou úplne najzásadnejšou a musíte si ju zodpovedať ako prvú! Podľa toho, na čo kabelku potrebujete sa totiž kabelky veľkostne líšia. Každá z nás chce byť štýlová a preto sa určite nehodí ku koktejlovým šatám obrovská kabelka do práce. Kabelky väčších rozmerov uprednostnite na jógu, alebo na cvičenie, do práce, či do školy, no a tie malé, elegantné a zdobené zvoľte na večierok, na významnú udalosť, alebo na rande 🙂

Vyváženosť

Udalosť však nie je jediným kritériom, podľa ktorého by ste mali zvoliť veľkosť kabelky. Kabelka by k vám mala sedieť aj proporčne. Mala by perfektne pasovať k vašej postave, čo znamená, že pokiaľ ste útla, alebo nižšieho vzrastu určite voľte veľkostne menšie kabelky, a naopak. Vyváženosť nie je žiadnym ženským rozmarom, ide o dokonalú harmóniu medzi vami a vašou kabelkou. Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, kabelka dokáže perfektne vyzdvihnúť a odzrkadliť krivky vašej postavy. Veď si len predstavte, ako vtipne pôsobí malá kabelka v rukách silnej ženy a ako smiešne vyzerá malá žena s kabelkou, čo pri nej pripomína kufor.


Zlaďte sa!

V rýchlosti si predstavte svoj šatník a farby v ňom a odpovedzte si na otázku, či ste dostatočne odvážna a kreatívna na to, aby ste skombinovali kabelku pestrejších farieb, alebo či dáte prednosť zemitým a neutrálnym farbám. Pri farebných kabelkách musí byť žena však obzvlášť opatrná a myslieť aj na to, že nie každá farba je ľahko skombinovateľná, na druhej strane však dokáže váš outfit výrazne oživiť. Avšak neutrálne a prírodné farby sú predsa len konzervatívnejšie a zaručene vám budú pasovať ku každému outiftu.


Koľko investovať?
Síce posledná, no jednoznačne najdôležitejšia otázka, ktorá je však individuálneho charakteru. Je na majiteľke, ako hlboko má v pláne siahnuť do svojho (či do partnerovho :D) vrecka a či preferuje kúpu jedného kvalitného kúsku, no za vyššiu cenu, alebo zvolí viacero kúskov za nižšiu cenu. Netreba však zabúdať na to, že aj lacné kabelky môžu byť kvalitné a najmä na to, že pokiaľ ste kreatívna duša, aj z tej najvšednejšej kabelky dokážete vyčarovať zaujímavý kúsok.A malá rada na záver, pri výbere kabelky si vždy spomeňte na starú babku z Madagaskaru, ktorej jej kabelka zachránila život :D.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *